Telefon Zaufania dla dzieci i Młodzieży

(od 11 roku życia, czynny całą dobę)

Bezpłatna infolinia dla

dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Regulamin wycieczek

Regulamin Pikniku Rodzinnego

Informacja dotycząca gromadzenia
i przetwarzania danych osobowych uczniów

1. Administratorem danych osobowych dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 19 w Katowicach jest:
    Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 6
    ul. Marcinkowskiego 17, 40-232 Katowice
  2. Administrator wyznaczył inspektora danych osobowych, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  3. Przedszkole gromadzi następujące dane osobowe dzieci:
    • imię (imiona) i nazwisko
    • data i miejsce urodzenia
    • adres zamieszkania
    • numer pesel
    • imiona i nazwiska rodziców (prawnych opiekunów) dziecka
    • adres zamieszkania rodziców (prawnych opiekunów)
    • adresy poczty elektronicznej rodziców (prawnych opiekunów)
    • numery telefonów rodziców (prawnych opiekunów)
    • informacje o zdrowiu dziecka - podane przez rodziców (prawnych opiekunów)
  4. Dane są gromadzone i przetwarzane dla celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przez okres uczęszczania dziecka do przedszkola, a następnie archiwizowane zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi archiwizacji dokumentów.
  5. Przedszkole gromadzi następujące dane osobowe rodziców (prawnych opiekunów) dzieci:
    • numery dowodów osobistych
    • numery rachunku bankowego.
  6. Dane osobowe rodziców (prawnych opiekunów) dziecka są gromadzone i przetwarzane dla celów rozliczeniowych za pobyt dziecka w przedszkolu i usuwane, gdy dziecko zaprzestanie uczęszczać do przedszkola.
  7. Osobami, które mają dostęp do danych osobowych dzieci, są:
    • wicedyrektor zespołu
    • nauczyciele Miejskiego Przedszkola nr 19
    • samodzielny referent (sekretariat przedszkola)
    • pielęgniarka szkolna (dotyczy dzieci 6- i 7-letnich)
  8. Dane osobowe dzieci mogą być udostępniane podmiotom przetwarzającym, jakimi są:
    • CKE, SIO, GUS, ZUS oraz podmioty, które sprawują obsługę księgową, świadczą usługi informatyczne, usługi prawnicze, dostarczają nam oprogramowanie niezbędne do wykonywania naszych zadań.
  9. Obowiązek gromadzenia ww. danych osobowych wynika z:
    • Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59),
    • Rozporządzenia MEN z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 1646),
  10. Rodzicom (opiekunom prawnym) dzieci przysługuje prawo dostępu do treści danych i ich poprawiania.